Ali – Erkan Petekkaya


Öyle bir geçer zamanki dizisinin erkek başrol oyuncusu belli oldu. Daha önceden tanıdığımız ünlü oyuncu Erkan Petekkaya.
Erkan Petekkaya Biyografisi
Doğum Tarihi: 12 Aralık 1971 (38 yaşında)
Doğum Yer :Elazığ
Burcu:Yay

Elazig dogumlu Petekkaya, çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası’nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu’nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi’nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı ‘nı kazanan Petekkaya, 1993’ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktadır. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1996 yılında “Güzel Günler” dizisiyle devam eder. 1998 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçer.

Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde yer alan Petekkaya, Kanal D’de ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Bülent” karakteriyle komedi alanında da rol alır. 2005 yılında Köpek dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı “Yılmaz” karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” dalında aday gösterilir. 2005-2007 yayın döneminde ATV’de ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adana’lı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer’i canlandırmıştır. 2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar’ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008’de 19. bölümünün ardından son verilmiştir. Petekkaya yine 2008 de başka bir dizide (Star Tv) yer alarak Son Bahar adlı televiyon dizisinde Holding’de yönetici olan “Galip”’i canlandırmaktadır.Şimdiler de ise 2010 yılında yayına Hanımeli Sokağı adlı dizi de oynamaktadır.
Öyle bir geçer zamanki dizi oyuncuları,öyle bir geçer zamanki dizi kadrosu.

Aramalar: