Yedi Kargalar

Kitabın Adı:Yedi Kargalar
Kitabın Yazarı: Wilhem&Jacob Grimm

KITABIN ÖZETI
Bir zamanlar bir ormanda oduncu, karısa, kızı ve yedi oğlu yaşarmış. oducu zaman zaman uzaklara gidermiş karısı ise çocukları ile başa çıkamazmış. kızı çok akıllı ve uslu bir çocukmuş fakat erkek çocukları çok yaramazmış.
Bir gün yine oduncu ormana gitmiş. Çocuklar çok yaramazlık yapmışlar. Anneleride artık dayanamayacak duruma gelmiş ve “keşke sizin yerinize karga olsaydı” demiş. Tam o sırada çocuklar karga olup uçmuşlar.
Ertesi gün oduncu gelmiş. Karısı olanları anlatmış. Oduncu karısına “üzülme onlar bunu haketmişlerdi” demiş. Aradan uzun zaman geçmiş anneleri çok üzgünmüş. Bunu gören kızı “ennecim müsade et gidip onları bulayım” demiş. annesinden izin alan kız kardeşlerini aramaya başlamış.
Günlerce kardeşlerini aramış daha sonra ormanda bir eve rastlamış. İçeriye girdiğinde yedi tane küçük yatakla karşılaşmış. Biraz sonra kargalar eve gelmiş. Kardeşlerini görünce çok şaşaırmışlar. Kardeşleri onlara annelerinin çok üzgün olduğunu eve dönmelerini söylemiş.
Daha sonra hep beraber eve dönmüşler. Çocuklar annelerinden özür dilemişler. Tam osırada kargalar tekrar eski hallerine dönmüşler. Hep beraber mutlu bir hayat sürmüşler.