MELEKLERLE YAŞAMAK

MELEKLERLE YAŞAMAK…. Beki İkala Erikli

 Kitap Yorumu

Bu kitap hakkında söylenecek o kadar çok şey var ki. Yazıyı okumaya başlarken, tamamını okumanızı tavsiye ediyorum, yarım okursanız, tam olarak kitap hakkında ne düşündüğümle ilgili bilgi edinmiş olmazsınız.
Bu kitap beni mutlu etti, ve huzura kavuşturdu. O gün Talin’in önerisinden sonra, hemen D&R gittim ve aldım, eve dönüş yolunda da okumaya başladım. Okumaya başlar başlamaz, çok bağlandım kitaba. Onunla yaşamaya başladım.  İnanılmaz iyi geldi. İnancım sağlamdır diye düşünüyordum, ama melekleri unutmuşum. Bu kitap, birazda melekleri hatırlattı bana.  Meleklerle sürekli iletişim kurmayı hatırlattı.
Aslında , küçükken büyüklerimiz korkuturdu, biz görmesek bile melekler her yaptığını görür, sağ tarafında ki melekler yaptığın iyi şeyler, sol tarafında ki melek yaptığın kötü şeyleri yazıyor derlerdi. Çok korkardım. Hatta geceleri kabus görürdüm. Etrafımda benim görmediğim şeyler dolaşıyor diye…

Allah’a dua ediyoruz. O da olsun diye yanımıza meleklerini gönderiyor. Yardım istiyoruz, korunma istiyoruz, mutluluk istiyoruz, her defasında melekler yanımızda. Ama…
Alıntı yapmam gerekiyor !

“Allah’ a mı , meleklere mi dua edelim?  Öncelikle bilin ki , tüm dualar Allah’a gider. Meleklerimiz de Allah’ın elçisidir zaten. Öyleyse neden meleklerden yardım isteyelim ki, direkt Allah’tan yardım istemek varken?Bu soruyu meleklerime sordum, bana ” İster Allah’tan yardım isteyin, ister meleklerden , her ikisi de aynı şey” dediler. ” Yeter ki yardım isteyin. Yeter ki bırakın, size biraz olsun yardım edebilelim.”
“İyi de” dedim. ” ben meleklerimden yardım istediğimden beri herşey çok daha çabuk halloluyor, işler hemen oluveriyor, çok hızlı ve mucizevi bir şekilde…”
“Çünkü sen meleklerinden yardım istemeye başladıktan sonra Allah’a ve onun yoluna çok daha yakınsın, artık bizlerle bağlantıdasın” dediler.

Allah’ım huzur istiyorum, meleklerim huzur istiyorum derken, içim huzurla doluyor. Daha evvelde istiyordum, ama nedense olmuyordu, o yüzden bu hale geldim 🙂 Şimdi yanımda ki melekleri de hissederek, olmasına izin veriyorum, daha evvel vermiyormuşum demek. Beyin gücümü kullanmaya başladım sanırım 🙂

Beki İkala Erikli  bu kitapta… küçücük şeyleri meleklerden isteyin ve her isteğiniz olsun diyor. Mesela, arabayı park edecek bir yer ….Allah’tan bu kadar ufacık şeyleri istemektense meleklerimden istiyorum diyor yazar, onlarda zevkle yapıyor. Meleklerin sesini duyduğunu ve onların kendisine yazı yazdırdığından bahsediyor. Nasıl yani ???…. !!!
Ben yazarın söylediklerini okurken, ciddiyetini düşünmeden, olur yada olmazına bakmadan, sadece o anda zaten var olan melekleri düşünmeye başladım.

İnancımı daha da kuvvetlendirdi. Zor anımda  yanımda olan Allah ve melekleriydi. İçinde bulunduğum durumda kendimi son derece huzurlu ve korunaklı hissetmeye başladım. Kalbim korunuyordu. Hep evrenden çağırmak vardı hayatımda, ama odaklanamıyordum bir türlü . Şimdi  Allahım, meleklerim diyorum ve herşey çok çabuk gelişiyor. Olumlu olup, sakin olunca, herşey yoluna girdi.
Bu akşam eşim,  sen sakin olduğundan beri, bende daha huzurluyum , dedi.

Kitabın ortasından itibaren, meleklerden bahsetmeye başlamış yazar ve meleklerin mesajlarından… Bu noktada bocalandım ???…!!!  Bu bayanın ya gerçekten psişik güçleri var, ya da konuları genelleyip , mitolojik öykündürüp,yazmış.

Ben Yoga, Reiki,meditasyon, nefes alma verme seansı hiç yapmadım. Enerjilerle çakralarla bu dakikaya kadar hiç ilgilenmedim. Derin nefes almak ve vermekle Başmelek Mikealin tüm vücudta ki kötü enerjiyi süpürge gibi çekmesi ve sonra yeni pozitif enerjiyi bedenimize sokmasıyla ilgili bir meditasyon CDsi var kitabın içinde. Bir kere yaptım. Çok rahatladım. Bunu gün içinde , çirkin, negatif şeyler olduğu zaman, kendimi soyutlamak adına 3-5 derin nefes alıp vererek, yapmaya başladım. Bir de söylenmeyi kestim. Hep pozitif olmaya çalışıyorum.Daha sakinim, olumlu ve ılımlı oldum. En azından meleklerim yanımda diyorum.  Güven içinde hissediyorum kendimi. Çevremde olan biten, kötü şeyler beni ilgilendirmiyor artık.

Tabii ki kullandığım ilaçların ve hayat enerjisi veren Akupunktur tedavisinin faydası çok büyük, ama herşeyi beynimde bitirdim.

Aramalar: